Dostępna turystyka rowerowa w Małopolsce

kadr z filmu o dostępnej turystyce, kard jest podzielony na dwie sekcje, w pierwszej widać uczestników i prowadzącą a w drugim tłumacza Polskiego Języka Migowego
Małopolska, dzięki swojej różnorodności geograficzno-przyrodniczej ma do zaoferowania niezliczoną ilość atrakcji skierowanych do rowerzystów. Nie ważne czy przyjechałeś tutaj na chwilę, jesteś stałym bywalcem lub mieszkańcem, wytrawnym rowerowym wygą czy początkującym. Każdy znajdzie w Małopolsce trasę rowerową dla siebie. 

Oto niektóre z nich:

1. Do Zakopanego na rowerze - VeloDunajec

Najpiękniejsza trasa z szeregiem atrakcji przyrodniczych i kulturowych. Wszystkie miejsca na szlaku łączy Dunajec oraz trasa rowerowa, której przebieg wytyczyła rzeka. Od Podhala gdzie bierze swój początek aż do Wietrzychowic - miejsca gdzie Dunajec wpada do Wisły a trasa VeloDunajec łączy się z Wiślaną Trasą Rowerową. Opis trasy, atrakcji oraz mapa wraz z plikami GPX do pobrania pod tym linkiem. 

2. Bikepark Słotwiny Arena i wieża widokowa w Krynicy-Zdrój

Bike Park Słotwiny Arena działa w okresie wiosna-jesień, na terenie stacji narciarskiej w Krynicy-Zdrój. To 10 km dobrze przygotowanych i na bieżąco utrzymywanych, jednokierunkowych tras o różnym stopniu trudności. Na terenie Bike Parku działa również wypożyczalnia sprzętu oraz szkoła rowerowa.

Krynica to nie jedyna miejscówka dla rowerzystów żądnych wrażeń. Dynamicznie rozwijająca się infrastruktura wokół ośrodków narciarskich, ciągle przybywające nowe górskie trasy rowerowe sprawiają, że bez względu na wiek, każdy miłośnik górskiej jazdy poczuje tu prawdziwe emocje! Gdzie znajdziecie pumptracki, zagłębia górskich szlaków oraz bikeparki z prawdziwego zdarzenia? Oczywiście w Małopolsce! – więcej informacji pod tym linkiem. 

3. Małopolska dla szosowców i na długi dystans

Idealna, równa nawierzchnia to sytuacja wymarzona dla miłośników kolarstwa szosowego.

W Małopolsce tras rowerowych przygotowanych pod wąskie opony jest już całkiem sporo. Poniżej znajdują się linki do opisu oraz ślady GPS w których dominuje równiutki asfalt a ślady omijają praktycznie wszystkie odcinki, które są dopiero w budowie oraz te poprowadzone po szutrach, zniszczonych asfaltach lub innych utrudnieniach. Ślad wykorzystujący Wiślaną Trasę Rowerową (WTR) pętla po dwóch brzegach Wisły oraz VeloDunajec i WTR pod szosówki. 

Tras jest oczywiście więcej, wszystkie można obejrzeć i sprawdzić szczegóły na stronie VisitMałopolska

A co z dostępnością? Otóż trasy są też dostosowane do osób z różnymi potrzebami (osoby starsze, osoby z niepełnosprawnościami, rodziny z małymi dziećmi). Po więcej szczegółów odsyłam do webinariów (tłumaczonych na PJM) 

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3V0_AsFFp9A

kadr z filmu o dostępnej turystyce, kard jest podzielony na dwie sekcje, w pierwszej widać uczestników i prowadzącą a w drugim tłumacza Polskiego Języka Migowego


Komentarze

POPULARNE