o mnie

Cześć!

Nazywam się Aneta Bilnicka, jestem menedżerką turystyki i zwolenniczką idei uczenia się przez całe życie. Fascynuje mnie Koncepcja "Tourism for all" (turystyki dla wszystkich) oraz dostępność usług i produktów dla osób z niepełnosprawnościami :D 

zdjęcie autorki
Autorka bloga


Turystykadostepna.pl to miejsce, w którym dzielę się wiedzą i doświadczeniami związanymi z turystyką dostępną, rozwojem zawodowym i poczuciem szczęścia w pracy. Doświadczenie zdobywałam we wszystkich sektorach (prywatnym, państwowym oraz pozarządowym). 


Z ciekawostek: jestem certyfikowaną Asystentką Turystyczną Osoby z Niepełnosprawnością (ATON) oraz trenerką Nordic Walking. Prowadzę swoja grupę Nordic Walking OWCA od 2016 roku.  

Pomogłam wdrożyć urzędom, muzeom i organizacjom,  zmiany i udogodnienia dla osób z różnymi potrzebami, tak aby ich budynki i usługi były dostępne dla wszystkich. W swojej pracy wykorzystuję wiedzę i doświadczenie zdobyte m.in.  w trakcie wdrażania w Małopolsce Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych oraz współprowadząc przez kilka lat własną organizację pozarządową działającą na rzecz kobiet z niepełnosprawnościami. Odbyłam szereg szkoleń m.in. z projektowania uniwersalnego, dostosowywania usług do osób głuchych, niewidomych i słabowidzących, poruszających się na wózkach, w spektrum autyzmu itd., a wiedzę którą tam zdobyłam przekazuję w artykułach. 

Wyspecjalizowałam się w graficznym i merytorycznym tworzeniu prezentacji, infografik, plakatów, ulotek co pozwala mi nie tylko kompleksowo wykonywać zlecone projekty, ale przede wszystkim tworzyć to miejsce od podstaw, własnymi siłami :D Wiedzę uzupełniam także
o praktykę, 
współzałożyłam działające w latach 2014-2019, Stowarzyszenie Strefa Wenus z Milo działające na rzecz kobiet z niepełnosprawnościami. 


Na swoim koncie mam ponad 1000 godzin pracy warsztatowej 
i szkoleniowej. Prowadzę warsztaty z zakresu: dostępności, w tym udostępniania usług turystycznych, praw osób z niepełnosprawnościami oraz myślenia wizualnego (flipowanie, grafika wzmacniająca przekaz).

Stworzyłam cykl artykułów #DOSTĘPNOŚĆ oraz "niezbędnik rzecznika praw OzN".

Moje projekty:


                                                                                    ---

NIEZBĘDNIK RZECZNIKA/RZECZNICZKI PRAW OzN - Narzędzie wspomagające ocenę i analizę stopnia dostosowania informacji, usług, wydarzeń i budynków użyteczności publicznej do potrzeb osób o różnych typach niepełnosprawności i osób starszych w postaci: matryc diagnostycznych, banku rekomendacji, zbioru aktów prawnych i dokumentów.
 
LABELU - rysunek obecnie przeżywa renesans, jesteśmy bardziej zainteresowani, gdy ktoś wzmocni przekaz słowny prostą grafiką. LABELU to nie tylko pseudonim "artystyczny", to przede wszystkim rysunki, komiksy i tworzenie skutecznego przekazu za pomocą obrazów i haseł na szkoleniach, warsztatach i konferencjach. Rysunki LABELU znajdziesz w publikacjach, książkach i blogach. 

Metoda 4Z - na podstawie doświadczenia w pracy jako rekruterka, własnych spostrzeżeń, setek spotkań i płynących z nich wniosków stworzyłam kompleksowy MODEL ZRÓWNOWAŻONEJ REKRUTACJI 4Z TM, który pomaga w planowaniu i prowadzeniu naboru Beneficjentów Ostatecznych do projektów. O modelu więcej piszę w książce "Rekrutacja w projekcie. Poradnik z wykorzystaniem autorskiej metody 4Z i myślenia wizualnego", która jest dostępna w księgarni internetowej, link: 
grafika dekoracyjna


Najnowszy projekt (12.2022):
Planer, który jest w fazie testowej - w przedsprzedaży!

                                                                                    -----

Wszystkie projekty i organizacje, których jestem założycielką lub współzałożycielką, mają na celu popularyzowanie wiedzy o dostępności i dawanie ludziom narzędzi do zmiany swoich organizacji/ firm/ usług oraz ulepszania warunków pracy. Jestem wdzięczna, że mam okazję pracować z ludźmi z pasją, chcących robić dobro dla siebie i innych
     

aneta.bilnicka@gmail.com

Życzę Ci przyjemnej lektury i inspiracji do działania! 
                                                                              -----

Media o mnie lub mojej działalności:

2022:
Audycja "Miedzy biegunami" Radio Kraków - Turystyka dostępna

2021:
Audycja Czas na Społeczeństwo - Infokatowice.pl

2018:
Magazyn "Szajn" - wywiad:
widoczne, bo różnorodne

Audycja w Radiu Kraków:
Pytania i wyzwania


2017:
Tyflopodkast - nagranie:
Kobiety z niepełnosprawnościami w Polsce

POPULARNE